Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü

Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü

Nasıl Başvuracağım?

NASIL BAŞVURACAĞIM?

Başvurular, internet üzerinden yapılacaktır. Tüm değerlendirmeler sonunda ilan edilen sonuca göre kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, kesin kayıt tarihlerinde sisteme yükledikleri belgelerin asılları ile birlikte fotokopilerini de getirerek onaylatacak ve onaylı belgelerin teslimiyle kayıt işlemini tamamlayacaklardır.

Enstitümüz lisansüstü programlarına başvurmak isteyen adaylar başvuru sistemi (https://basvuru.marmara.edu.tr/) üzerinden (daha önce hesabı olmayanlar "yeni hesap" oluşturmalı) sırasıyla, istenilen bilgileri sisteme işlemeli, belgeleri ".pdf" veya ".jpeg" formatında sisteme yüklemelidir.

Bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacağından kayıt sırasında, aktif olarak kullanılan e-posta adresinin girilmesi adayın yararına olacaktır.

Adaya ait Üniversite ve GANO bilgileri YÖKSİS üzerinden çekilecektir. Yurtiçi yükseköğretim kurumundan mezun olmayan adaylar bilgilerini kendileri gireceklerdir. Burada belirtilen belgelerin de sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Sisteme yüklenen bilgi ve belgeler enstitü personelleri tarafından kontrol edilip onaylanacaktır. Enstitü tarafından başvuru onayı verilen adaya bilgi maili gönderilecektir. Yüklenen bilgi ve belgelerde eksiklik veya hata olması durumunda da enstitü tarafından, başvuru sırasında belirtilen e-posta adresinize bilgilendirme maili gönderilecektir. Başvuru tarihleri içerisinde başvurusu onaylanmayan adayların başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Başvurusu onaylanmış aday belirtilen yer, tarih ve saatte sınava girmeye hak kazanır.

Başvuru sırasında ibraz edilen bilgi ve belgeler kesin kayıt esnasında ibraz edilecek bilgi ve belgelerle aynı olmalıdır. Aksi takdirde sorumluluk adaya aittir.

Bu sayfa Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü tarafından en son 22.05.2018 13:09:55 tarihinde güncellenmiştir.