Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü

Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü

KAMPÜS KART DAĞITIMI HK.

 

Üniversitemize yerleşen öğrencilerimizin kampüs kartları (Öğrenci kimlik kartları) 17.09.2018-21.09.2018 tarihleri arasında Göztepe Yerleşkesi Atatürk Eğitim Fakültesi Ek bina (D blok) Etkinlik Salonundan gerçekleştirilecektir.

Kampüs kartların teslim edilebilmesi için kimlik fotokopisi ve kimliğin aslının bulundurulması zorunludur.

*** Kampüs kart basılabilmesi için bys sisteminde uygun formatta fotoğraf bulunması ayrıca T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü online sorgulama kayıtlarında T.C. kimlik no/yabancı kimlik no/vergi kimlik no bilgisinin (KPS) ve güncel nüfusa dayalı adres kaydının (ADNKS) sistemde bulunması gerekir.

Bilgilerinde eksiklik / hata bulunan kişilerin kampüs kartlarının basımı gerçekleştirilemez. Gerekli güncellemenin yapılabilmesi için KPS nedeniyle kart basımında sorun yaşayan kişilerin İlçe Nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Güncelleme sonrası Denizbank Fikirtepe şubesinden yenileme kart talebi yapılabilir. BYS de fotoğrafı bulunmayan kişilerin sisteme fotoğraf yükledikten sonra öğrenci işlerine onaylatması ve https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-form/kampus-kart-ilk-basvuru/bağlantısından kayıt oluşturmaları gereklidir.

İkamet tezkerelerini henüz al(a)mamış yabancı uyrukluların kart talebi yapabilmeleri için Vergi Dairesi şubelerinden vergi kimlik numarası edinmeleri ve bu vergi kimlik numarası ile https://oidb.marmara.edu.tr/ogrenci/ogrenci-form/kampus-kart-ilk-basvuru/ bağlantısından kayıt oluşturmaları gereklidir.

Bu sayfa Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü tarafından en son 14.09.2018 16:45:17 tarihinde güncellenmiştir.